Położona na Morzu Śródziemnym Majorka jest największą wyspą należącą do archipelagu Baleary – http://www.majorkowo.pl/. Przeważająca część powierzchni wyspy pokryta jest górami, ale są tutaj także tereny nizinne.

Centralna część wyspy przyciąga turystów licznymi uroczymi miejscowościami. Jednak zdecydowana większość turystów wybiera się do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych położonych w południowo-wschodniej części wyspy. To tutaj znajdują się bowiem słynne, piękne, piaszczyste plaże. Nie można też zapomnieć o kamienistych, trochę mniej popularnych, ale równie pięknych plażach. Typowy klimat majorskich miasteczek można poznać w miejscowości Valldemossa.

Stolica Majorki – Palma – jest miastem odwiedzanym najczęściej. To tutaj znajduje się lotnisko, na którym lądują wszystkie samoloty z turystami. Przepiękną panoramę miasta można podziwiać z oddalonego o 3 kilometry od centrum Palmy pałacu de Bellver. Historię miasta można poznać w znajdującym się w pałacowych wnętrzach Museo de Historia de Palma de Mallorca. Dużą atrakcją szczególnie dla dzieci jest oceanarium.

Leave a comment