Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wywierają ogromny wpływ na naszą pewność siebie, pozwalają na wyrażenie własnej osobowości i charakteru. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów w ciągu doby. Nie należy się tym martwić. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do niepokoju. Być może bowiem rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Z jakiego powodu do niego dochodzi? Czy można je zatrzymać? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem, który dotyka różne osoby
Łysienie to nic innego, jak po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje obecnie coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem dotykający tylko dorosłych panów. Z łysieniem walczą również przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono mieć charakter okresowy, ale również długoterminowy, a nawet trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo wybranej powierzchni skóry głowy, albo na całej głowie. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Co się z nami dzieje, kiedy wypadają nam włosy?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to poważny problem wpływający nie tylko na nasz wygląd. Utrata włosów odbija się bardzo mocno na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna nierzadko zostaje drastycznie obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Bardzo dużo osób podejmuje nawet decyzję o porzuceniu pracy. Osoby łysiejące rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego tak ważne jest, aby w porę dostrzec problem i zacząć reagować wówczas, gdy leczenie może jeszcze pomóc.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę utraty włosów. Nierzadko za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-niedobory ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne tarczycy). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie oraz wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie atakuje tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych , które znajdują się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma na ogół podłoże genetyczne. Niestety, nie da się go wyleczyć. Warto jednak pamiętać, że stosowane leczenie może opóźnić postęp choroby.

Odpowiednie podejście do leczenia
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga innego podejścia w leczeniu. Preparaty, które dostępne są powszechnie bez recepty mogą przynosić poprawę w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, powodując nasilenie wypadania włosów. Z tego powodu tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko właściwa diagnoza oraz odpowiednio dobrane preparaty dają szansę na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie skomponowane substancje, których zadaniem jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych i stymulujących. Doskonale sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od dawna robi furorę nie tylko w leczeniu łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie oraz sprawia, że skuteczność innych metod wzrasta. Metodą, która także przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale także rozmaitych chorób neurologicznych. Jeśli leczenie nie zostało w porę podjęte, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który sprawi, że włosy na głowie znowu się pojawią.

Łysienie to bardzo duży problem, którego pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć. Dotknąć może każdego bez względu na wiek i płeć. Tym, co istotne jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że uda się zatrzymać postęp choroby.

Leave a comment