Każdy, kto zdecydował się na podjęcie walki z nadprogramowymi kilogramami nie powinien zapominać o własnym zdrowiu. Pozbycie się nadprogramowych kilogramów okupione problemami zdrowotnymi to żaden sukces. W związku z tym trzeba wiedzieć, jak odchudzać się tak, aby sobie nie szkodzić. Podpowiadamy o czym nie wolno zapomnieć, jeśli nie chcemy szukać porady lekarskiej na skutek walki z nadwagą.

follixin sklep – Produkt nr 1 na łysienie

Urozmaicona dieta
Błędem popełnianym przez wiele osób chcących chociaż trochę schudnąć jest monotonna dieta. Jak się okazuje jest to najłatwiejsza droga do tego, aby walczyć potem chociażby z anemią czy odwapnieniem kości. Dlatego bardzo ważne jest, aby urozmaicać swoją dietę. Każdego dnia na talerzach muszą znaleźć się produkty będące źródłem białka, węglowodanów, tłuszczu, ale także witamin i składników mineralnych. Sięgać trzeba po produkty zbożowe z pełnego przemiału, mleko oraz jego przetwory, białe mięsa, tłuszcze roślinne, warzywa i owoce.

Odstępy między posiłkami
Każdy, kto chce pozbyć się zbędnych kilogramów musi pamiętać przede wszystkim o tym, aby jeść regularnie. W ciągu dnia najlepiej zjadać od czterech do pięciu posiłków dziennie. To doskonały sposób, by skutecznie przyspieszyć metabolizm. Wielogodzinne głodzenie się to efekt odwrotny od zamierzonego. Skutkować może zatrzymaniem wagi bądź wręcz przybieraniem kolejnych kilogramów.

Błonnik – nie można o nim zapomnieć
W procesie odchudzania niezwykle ważny jest błonnik. Wiąże on wodę, w efekcie czego pęcznieje w żołądku. Dzięki temu czujemy się naprawdę syci. Co więcej, dzięki niemu nasze jelita działają prawidłowo. Działa jak miotełka, która wymiata to, co w jelitach zalega. Największe ilości błonnika znajdują się w produktach pełnoziarnistych, warzywach i owocach. Trzeba jednak sięgać po te warzywa i owoce , których indeks glikemiczny nie jest zbyt wysoki.

Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu
Zdrowe odchudzanie to również odpowiednia ilość snu. Liczne badania pokazują, że osoby mają zbyt mało snu znacznie wolniej gubią zbędne kilogramy niż ci, którzy dbają o higienę snu.

Leave a comment